LARP?

By on październik 1, 2016

11140139_444021999128983_7947229807939287643_n„LARP (ang. live action role-playing) – to aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Akcja larpa może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym.” Wikipedia

Początkującym najłatwiej wytłumaczyć to na zasadzie „Gry komputerowej, ale toczącej się w prawdziwym świecie”. Choć jest to oczywiście definicja bluźniercza dla każdego, kto od lat udziela się w środowisku larpowym, to nie można nie zauważyć cech wspólnych. Larpy są aktywniejszym fizycznie kuzynem gier RPG, podczas których uczestnicy wcielają się w wybrane postaci, posiadają swoje cele i dążą do ich zrealizowania. Jednak równie często rozgrywka opiera się nie tyle o realizację założonych celów, co o głębię psychologiczną danej postaci, dzięki czemu uczestnik może skupić się na odgrywaniu i przeżywaniu przygód, których nie mógłby doświadczyć w realnym świecie. LARP to gra terenowa, podczas której fabuła, scenografia, choreografia i cała oprawa potrafi być ważniejsza, niż odhaczanie kolejnych „questów”, bo pozwala doświadczyć na własnej skórze tego co przeżyli bohaterowie waszych ulubionych gier, filmów czy książek.

Już 7-8 stycznia w podziemiach Kopalni w Złotym Stoku odbedzie się gra fabularna LARP 2033, nie tyle nawiązujący do świata metra co otwarcie z niego czerpiący, dzięki oficjalnej współpracy z Insignis Media – jedynym na polskim rynku wydawcy książek z universum Metro 2033!

Jeżeli zastanawiasz się jak to jest podróżować pod ziemią elektryczną drezyną, przedzierać się przez tunele podtopione łzami Wielkiego Czerwia, odkrywać skarby ukryte w pomieszczeniach technicznych, albo wyruszać w niebezpieczne misje na powierzchnię w pełnym stalkerskim ekwipunku bojowym, a całość okraszona aromatem pieczonej wieprzowiny, herbary grzybowej i dziarskimi pokrzykiwaniami oficerów linii czerwonej – to jest właśnie miejsce dla ciebie!

Ten post dostępny jest również w us