FAQ

By on listopad 12, 2016

FAQ czyli Najczęściej Zadawane Pytania

1) WIEK MINIMALNY to 16 lat. Jest to oczywiście związane z kwestiami bezpieczeństwa ale również z treściami, które będą się pojawiać na grze. Tworząc LARPa wychodzimy z założenia, że tak samo jak w grach komputerowych/filmach/sztukach teatralnych etc. obowiązują nas podobne ograniczenia dotyczące serwowanych treści – a ze względu na uniwersum w którym rozgrywa się gra należy się spodziewać, że będą się pojawiały elementy przemocy fizycznej, przemocy psychicznej, wulgarny język, strach, nałogi. Są to treści, które nie mogą być udostępniane osobom poniżej pewnego pułapu wiekowego – inaczej musielibyśmy „zmiękczyć” formę naszej imprezy w tym wypadku nie o to nam chodzi. Chodzi nam przede wszystkim o intensywność przeżyć. Nie ma co się smucić lub pomstować – jako, że zainteresowanie imprezą jest duże, to istnieją spore szanse na powtarzanie jej co np. parę miesięcy.

2) CENA na chwilę obecną nie jest doprecyzowana. Wciąż nad nią pracujemy – m.in. poprzez aktywne poszukiwanie sponsorów imprezy. W zeszłym roku gra kosztowała ok. 100 zł. Cena najprawdopodobniej wzrośnie – jest to wynik dążenia do maksymalnie epickiego przeżycia jakie możemy wam zaserwować – szacujemy, że wyjdzie w okolicach 160 zł. Mając na uwadze jednak, że wielu z naszych odbiorców to młodzi pasjonaci bez przepastnego portfela, obiecujemy zrobić co w naszej mocy, żeby pozyskać środki z zewnątrz, które pozwolą nam na zwiększenie budżetu i jednocześnie nie obciążanie drastycznie uczestników. Naszym obecnym celem jest sfinansowanie mobilnej scenografii – wyciętej na wymiar, tak, żeby móc ją rozstawiać w kilka godzin – jeżeli uda nam się to osiągnąć to częstotliwość imprez w klimacie Metra pod naszą banderą wzrośnie parokrotnie!

3) BROŃ – Parametry są jeszcze doprecyzowane – w zeszłym roku używaliśmy replik ograniczonych do 360fps. Zachęcamy do używania replik, które z największym prawdopodobieństwem mogą występować na terenie Federacji Rosyjskiej. Broń można wnieść we własnym zakresie (musi jednak zostać najpierw dopuszczona do użytku przez organizatorów). Na grze będzie można znaleźć/kupić pojedyncze sztuki broni – nasz arsenał jest jednak ograniczony. Ponadto poszukujemy partnera, który za drobną opłatą będzie wypożyczał broń na czas gry – będziemy jeszcze w tej materii wszystkich informować.

4) PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ I WPŁAT – w dalszym ciągu nie otworzyliśmy zapisów ani wpłat. Jest to związane z tym, że nadal nie otrzymaliśmy wpisu do KRS co miało się stać w ostatni poniedziałek (7 lis.) – Nie wiemy dlaczego – Piotrek, który koordynuje projekt na miejscu wyjaśnia to z urzędnikami. Nie zmienia to faktu, że bez wpisu do KRS nie możemy przyjąć wpłat, bo nie mamy rachunku bankowego. Jak tylko coś zmieni się na tym polu od razu was o tym poinformujemy. Informacja będzie z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby wszyscy mogli się przygotować.

Ten post dostępny jest również w us